Deze website maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Terug

Wettelijke erkenning?

Jay

29-03-2016 | 14:32

Is podotherapeut een wettelijk erkend beroep en zo ja, aan welke eisen dient er voldaan te worden?  [ E.e.a. ter onderscheiding van een podoloog ]


  

1 Antwoord

Antwoord van Podotherapie Hermanns
25-04-2016 | 11:21

Een podotherapeut is een door het ministerie van VWS wettelijk erkende en beschermde titel. Een podotherapeut staat genoteerd in de Wet BIG, artikel 34. Een podotherapeut is gegarandeerd in het bezit van een HBO- bachelordegree verkregen na het volgen van een 4 jarige HBO opleiding. De titel podoloog, (register)podoloog, podo-posturaaltherapeut of podokinesioloog is niet wettelijk erkend door het ministerie van VWS, het wordt een vrij beroep genoemd wat betekend dat iedereen deze titel mag dragen. Vaak hebben deze beroepsbeoefenaren een gedegen opleiding of cursus gevolgd. Echter, het kan ook voorkomen dat iemand die in een schoenwinkel werkt, zonder veel kennis zich podoloog noemt.